Biz Kimiz ?

Mesav Kalıp Sanayi Mühendislik Hizmetleri Limited Şirketi, Mesa Kalıp Firmasının Ar-Ge ve Ür-Ge departmanı tarafından 1993 yılında kurulmuştur.
Bu tarihten itibaren sac metal ve progresif kalıp endüstrisinin birçok alanında başarıyla hizmet vermekte ve son sistem metal kalıp ve işleme çözümleri sunan üretici firmadır.
Firmamız, savunma sanayinde kullanılan metal mühimmat bağlantı parçaları (Mayon) ve kalıp üretiminde Türkiye’de lider, uluslararası ölçekte de en başarılı firmalar arasında yer almaktadır.
Son yıllarda, firmamızın savunma sanayinde sadece metal bağlantı parçaları değil aynı zamanda kolluk kuvvetlerinin silah ihtiyacını da karşılamak üzere, otomatik makineli tüfek ile bomba atar silahı üretimleriyle sektörde söz almaya başladığını göstermiştir. Bu sayede yıl içinde başladığı projeleri ile 2023 yılında da hedeflediği proje çalışmalarına hızla devam etmektedir.
Geçmişte, makinelere ve üretim tesislerine yapmış olduğumuz ek yatırımlar sayesinde ve yeni profesyonellerin yoğun istihdamıyla, son 10 yılda önemli bir adım atmayı başardık ve 2018 yılından itibaren üretimimizi devam ettirdiğimiz 16 bin m2 lik tesisimizde hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.
Kaliteli ürün üretimi hedefiyle çalışan firmamız tarafından yürütülen Ar-Ge faaliyetlerimizin, teknolojik ölçüm sistemleri ile birleşmesi sonucuyla oluşturduğumuz kaliteli iş gücüyle MESAV başarılı ticari hayatına azimle devam etmektedir.